Praktijk

Heb je software nodig voor back-ups?

In principe heb je geen speciale software nodig om je back-ups te maken: het volstaat om de bestanden manueel naar een back-up locatie te kopiëren. Maar erg handig is dat niet.

In principe heb je geen speciale software nodig om je back-ups te maken: het volstaat om de bestanden manueel naar een back-up locatie te kopiëren. Maar erg handig is dat niet, en slechts weinigen hebben de discipline om regelmatig manuele back-ups te maken.

Werk je met Windows Vista, dan kan je het Back-upcentrum van dat besturingssysteem gebruiken. Je kiest welke mappen je in de back-up wil opnemen, en hoe vaak er een incrementele back-up gemaakt moet worden.

Als je Windows XP gebruikt, of meer opties wil dan het Back-upcentrum van Vista bevat, heb je back-upsoftware nodig. De keuze gaat van eenvoudige gratis tools tot professionele pakketten die back-ups van meerdere computers en servers kunnen beheren. Een erg populaire gratis oplossing is SyncBack, dat back-up en synchronisatie biedt. Bij het tweede worden bestanden op twee locaties vergeleken en eventueel gelijkgeschakeld. Vaak wordt back-upsoftware meegeleverd met een externe harde schijf.

Gebruik je een Mac met Mac OS X Leopard, dan heb je met Time Machine een handig back-upprogramma aan boord. Zodra je een externe schijf aansluit, zal Time Machine voorstellen om daar een volledige back-up op te zetten, en van dag af aan elk uur een incrementele back-up maken.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke woensdag en vrijdag het beste uit de fotografiewereld in je mailbox.

Google Voeg Shoot.be toe als favoriete bron op Google!
Onderwerp: back-up

Meer relevante berichten

 Word abonnee van Shoot!

Krijg Shoot Magazine 6 keer per jaar (inclusief 2 extra dikke dubbelnummers) vol inspiratie, tips en fotoplezier rechtstreeks in je brievenbus.