Nieuws

Focus magazine verliest ex-hoofdredacteur Dirk van der Spek (77)

Het leven van Dirk van der Spek stond in het teken van de Nederlandse fotografie.

Zondagochtend is Dirk van de Spek overleden, voormalig uitgever en hoofdredacteur van het Nederlandse Focus magazine, dat samen met Shoot lid is van EISA (Expert Imaging and Sound Association). Dirk stond aan het roer van Focus van 1985 tot 2018 nadat hij het blad overnam van uitgeverij Elsevier en was ook mede-oprichter van EISA in 1982. Hij zette zich jarenlang in voor de Nederlandse fotografie via zijn werk en tal van fotoprojecten en initiatieven. Voor deze inzet werd hij beloond met de titel van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Dirk overleed op 77-jarige leeftijd.

“Ik herinner mij Dirk als een vrolijke en bruisende man die zorgde voor leven in de brouwerij. Hij zat altijd vol verhalen en humor. In de ruim twintig jaar dat ik met Dirk heb samengewerkt heb ik heel veel van hem geleerd,” aldus Roos Schouw, huidig hoofdredacteur van Focus in de aankondiging van het nieuws.  

De redactie van Shoot wenst de familie, vrienden en collega’s van Dirk alle sterkte toe in deze moeilijke periode.

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en ontvang elke woensdag en vrijdag het beste uit de fotografiewereld in je mailbox.

Onderwerp: eisa

Meer relevante berichten

 Word abonnee van Shoot!

Krijg Shoot Magazine 6 keer per jaar (inclusief 2 extra dikke dubbelnummers) vol inspiratie, tips en fotoplezier rechtstreeks in je brievenbus.