Nikon lanceert beta van Webcam Utility voor video streaming
Is jouw webcam niet kwalitatief genoeg? Dan kan je vanaf nu je Nikon-camera gebruiken tijdens videoconferenties.
Sinds de start van de corona-epidemie in maart hebben we van bijna alle grote cameraproducenten software gezien die je toelaat om je digitale camera ook als webcam te gebruiken. Ook Nikon lanceert nu een bètaversie van zijn Webcam Utility voor Windows 10. De software is nog niet volledig af, maar je kan ze wel al even uitproberen voor de officiële release. Er is ondersteuning voorzien voor 10 recente camera’s van Nikon.
Ben jij in het bezit van een van deze camera’s, dan kan je de Webcam Utility van Nikon downloaden via hun website. Vervolgens kan je je camera aansluiten op je computer via USB of HDMI en heb je enkel nog software nodig die je toelaat om de video te streamen (zoals OBS) of natuurlijk videoconferentietools zoals Zoom, Teams of Skype.
Let erop dat het nog steeds gaat om een betaversie en er dus nog bugs in de software kunnen zitten. Je camera zal natuurlijk geen gevaar lopen, al zal hij wel warm worden bij intensief gebruik, wat weer effect zal hebben op de batterijduur.
Schrijf je in op onze nieuwsbrief om het laatste nieuws uit de fotografiewereld te ontvangen én het gratis ebook ‘Start met Fotograferen’.
Sven is hoofdredacteur van Shoot. Hij schrijft over camera's, objectieven en de bredere fotomarkt, en volgt nieuwe releases van nabij op. Sven heeft een achtergrond in fotografiejournalistiek en technologie. Hij reist geregeld voor reportages en fotografeert onderweg dan ook vaak zelf.